Współpraca z University of Michigan

Dzięki Fundacji Dekabana, Politechnika Warszawska współpracuje z University of Michigan, gdzie młodzi pracownicy naukowi z Polski, mają możliwość zdobywać nowe doświadczenia w ramach staży międzynarodowych. Tak też rozpoczęła się współpraca między naszym zakładem, a zespołem geotechnicznym z Michigan. Doktor Brzeziński rozpoczął w 2019 roku staż pod opieką profesora Michalowskiego, a jednym z efektów tego stażu jest artykuł analizujący zjawisko powstawania „przesklepień” w korpusie nasypu zbudowanego na podłożu wzmacnianym kolumnami (arching). Przeprowadzone analizy zostały podsumowane na niniejszej grafice.

KB stazUM abstract

Pełną wersję artykułu można pobrać za darmo pod linkiem do 27 marca. ARTYKUŁ